Informacje o kierunkach

Technik realizacji dźwięku


Technik realizacji dźwięku to kierunek skierowany do osób, które chciałyby wkroczyć w świat profesjonalnej realizacji muzycznej i dźwiękowej, zarówno w produkcji, jak i nagraniach i edycji. Skupiamy się przede wszystkim na szkoleniu z obsługi oprogramowania Pro Tools 11 (I i II sem.) oraz nagrań i postprodukcji dźwiękowej (III i IV sem.). Zajęcia odbywają się z udziałem trójmiejskich zespołów i studentów Akademii Muzycznej, zapewniając szerokie spektrum gatunków muzycznych nagrywanego materiału. Bardzo dużą wagę przywiązujemy również do zagadnień związanych ze zjawiskami psychoakustycznymi, percepcji dźwięku oraz akustyce, poznając podstawowe pojęcia i wdrażając je w życie na ćwiczeniach.
W ramach zajęć i praktyk współpracujemy z najlepszymi ośrodkami kultury w regionie m.in. Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej, Filharmonia Bałtycka na Ołowiance, Gdański Teatr Szekspirowski, Stary Maneż.
Zajęcia z wychowania fizycznego realizowane są w siłowni MyGym w Galerii Bałtyckiej.


W skrócie:
Czas trwania nauki: 2 lata
Ilość egzaminów: 4 (2 pisemne, 2 praktyczne)
Kwalifikacje: S4. Montaż nagrań, S.5 Realizacja nagrań
Ilość godzin praktyk zawodowych: 160 godz.

Technik informatyk ze specjalizacją Game Dev i Sound Design


Nowoczesny kierunek skierowany dla osób które chciałyby pracować w branży informatycznej, a przede wszystkim przy projektowaniu gier i aplikacji oraz tworzeniu stron internetowych na komputery i urządzenia mobilne, a także urządzenia VR. W programie zawarliśmy również podstawy programowania w najpopularniejszych językach jak C++ i C# oraz najważniejszych silników graficznych.
Współpracujemy z dużymi studiami projektowymi w ramach której zapraszamy profesjonalnych programistów na gościnne wykłady.


W skrócie:
Czas trwania nauki: 2 lata
Ilość egzaminów: 6 (3 pisemne, 3 praktyczne)
Kwalifikacje: E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych, E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami, E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
Ilość godzin praktyk zawodowych: 160 godz.